/  Опште вести   /  СТУДЕНТИ ИЗ КОПРА НА ТЕРЕНСКОЈ НАСТАВИ У СРБИЈИ

СТУДЕНТИ ИЗ КОПРА НА ТЕРЕНСКОЈ НАСТАВИ У СРБИЈИ

Вишегодишња сарадња са колегама са Департмана за географију Факултета за хуманистичке студије Универзитета Приморска из Копра, Словенија, успешно је настављена и ове године. У периоду од 16. до 20. маја 2022. године, интернационална група од 26 студената из 8 држава, предвођена професорима др Михом Кодерманом, др Валентином Бречко Грубар и др Мојцом Поклар, посетила је Географски факултет и заједно са проф. др Снежаном Ђурђић и мср Урошем Дурлевићем отиснула се на тродневни терен, пут источног дела Србије. Колеге из Копра имали су прилику да посете природне реткости Геопарка Ђердап (НП Ђердап, споменике природе Прерасти реке Вратне и Рајкову пећину), врело Млаве и Крупајско врело, али и археолошки локалитет Лепенски вир, ХЕ Ђердап I, УНЕСКО објекат светске културне баштине Felix Romuliana, као и манастир Манасију. Наши гости су у збирку незаборавних утисака о Србији уврстили и организован обилазак Београда и посете само неким од његових бројних знаменитости као што су Калемегдан, Храм Светог Саве и Музеј Југославије. Уз ове речи и фотографије желимо са вама да поделимо само мали део утисака о још једној успешној међународној сарадњи географа у организацији Географског факултета.