/  Студенти   /  ТЕРЕНСКА НАСТАВА СТУДЕНАТА ГЕОПРОСТОРНИХ ОСНОВА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

ТЕРЕНСКА НАСТАВА СТУДЕНАТА ГЕОПРОСТОРНИХ ОСНОВА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

У периоду од 17. до 19. маја 2023. године реализована је теренска настава студената Геопросторних основа животне средине. У реализацији теренске наставе учествовали су студенти друге, треће и четврте године основних академских студија, проф. др Иван Новковић, доц. др Иван Самарџић, асистенткиње Наталија Батоћанин, Душица Јовановић и истраживачи Урош Дурлевић и Ирена Благајац. Првог дана теренске наставе студенти су традиционално, прво посетили манастир Раваницу, а по први пут су обишли и Погон за прераду отпадних вода у Крушевцу, где им је добродошлицу приредио директор Милутин Тасић. Ту су студенти имали прилику да се боље упознају са овим, веома важним аспектом заштите и управљања животном средином. Студенти су затим посетили Народни музеј у Крушевцу, као и цркву Лазарицу и споменик Косовским јунацима у центру града, након чега су наставили пут ка Наставно-научној бази „Блажево“, где су ноћили током свог боравка на теренској настави. Другог дана теренске наставе обилазио се Национални парк Копаоник, док су трећег дана студенти посетили Јошаничку Бању, манастир Студеницу, Матарушку Бању и манастир Жичу.