/  Студенти   /  Теренска настава студената II године Туризмологије

Теренска настава студената II године Туризмологије

Теренска настава студената друге године студијског програма Туризмологија одржана је 10. маја 2023. године на простору западне Србије.

У оквиру програма реализоване су посете Текеришу, бањи Бадањи, Лозници, Бањи Ковиљачи, етно-селу Сунчана река и Шапцу. У Текеришу је кустоскиња спомен-комплекса студентима представила историјски значај локалитета. У Лозници су остварене посете Музеју Јадра, галерији Миће и Вере Поповић, као и споменику Јовану Цвијићу. У Шапцу је реализован кратак обилазак градског језгра.

У реализацију теренске наставе били су укључени професор емеритус Стеван Станковић, професор Добрица Јовичић, професорка Сања Павловић, доценткиње Марија Белиј Радин и Марина Весић, као и асистент Никола Тодоровић.