/  Студенти   /  Теренска настава студената I године Туризмологије

Теренска настава студената I године Туризмологије

Теренска настава студената прве године студијског програма Туризмологија одржана је 8. маја 2023. године на простору јужног Баната.

Итинерером су обухваћене следеће дестинације: Делиблатска пешчара (Школско-рекреативни центар Чардак), Стара Паланка, Бела Црква и Вршац. У Белој Цркви студенте су на Градском језеру угостили представници локалне туристичке организације. У Вршцу је поред посете Апотеци на степеницама реализован обилазак града (родна кућа Јована Стерије Поповића, црква Светог Герхарда), као и посета Вршачком брегу и кули.

У реализацију теренске наставе биле су укључене професорке Сања Павловић и Драгица Гатарић, доценткиња Марина Весић, асистенткиња Андријана Мирковић Свитлица, сарадница Даница Ђуркин и асистент Никола Тодоровић.