/  Опште вести   /  Гостујуће предавање др Сање Клемпић Богади

Гостујуће предавање др Сање Клемпић Богади

Студенти основних студија студијског програма Демографија 11. октобра 2022. године присуствовали су предавању др Сање Клемпић Богади, више научне саветнице на Институту за миграције и народност у Загребу, која је презентовала резултате пописа становништва у Хрватској 2021. године. Након предавања студенти су дискутовали са гостујућим предавачем о актуелним регионалним демографским темама. Будући да је у току попис становништва, домаћинстава и станова у Србији, те да су бројни студенти нашег факултета ангажовани као пописивачи, ово је била и прилика да се размене досадашња искуства са терена. Предавање су испратили и продекан за науку и међународну сарадњу проф. др Даница Шантић, доц. др Јелена Стојилковић Гњатовић и мсц Милица Ланговић.