др Снежана Вујадиновић

Консултације: [pdf]

email: snezana.vujadinovic@gef.bg.ac.rs

Биографија

СНЕЖАНА ВУЈАДИНОВИЋ је у Рековцу завршила основну школу, а у Јагодини Педагошку академију за образовање наставника разредне наставе. На Географском факултету у Београду дипломирала је 1992. године са просечном оценом 9,67 где је започела каријеру која траје до данас. Магистарски рад Географске промене као последица развоја пољопривреде на територији Левча одбранила је 1998. године, а докторску дисертацију Регионалногеографска проучавања Груже 2007. године на истом факултету. Наставничку каријеру започела је као доцент 2008. године, у звање ванредног професора изабрана је 2013. године и редовног професора 2017. године за научну област регионална географија. Од 2018. до 2021. године обављала је фунцију продекана за наставу. Објавила је 15 радова у водећим научним часописима и више од 120 радова у осталим часописима, затим монографије, поглавља у монографијама и тематским зборницима међународног значаја и радове изложене на стручним скуповима. Аутор/коаутор је четири универзитетска уџбеника – Регионална географија Јужне Америке (2011), Регионална географија Аустралије (2011), Регионална географија Европе (2014) и Регионална географија Африке (2016) и шест уџбеника географије за основну школу и гимназију. Учествовала је у реализацији шест домаћих пројеката из области основних истраживања. Била је рецензент више универзитетских уџбеника и научних монографија, ментор и коментор у изради 4 докторске дисертације, ментор у изради једног магистарског рада, 12 мастер и 102 дипломска и завршна рада.

Библиографија радова

Списак завршних и мастер радова