Пратите нас

Image Alt

Географски факултет

  /  Студенти   /  Посета ученика ОШ „Петар Кочић“ Географском Факултету

Посета ученика ОШ „Петар Кочић“ Географском Факултету

Јуче (1. 6. 2026) су Географски факултет посетили ученици седмог разреда Основне школе „Петар Кочић“ из Земуна, у оквиру предмета Моја животна средина.

За ученике су радионице одржале др Наталија Батоћанин, мср Ирена Симић и др Љиљана Михајловић. Током посете, ђаци су обишли и геолошку лабораторију Географског факултета, где су имали прилику да се упознају са делом наставних и истраживачких активности Факултета.

Кроз радионице су ученици препознавали различите еколошке проблеме широм света, разговарали о њиховим узроцима и последицама, а затим израчунавали сопствени еколошки отисак. На тај начин су теме из области животне средине повезали са свакодневним навикама и личном одговорношћу.

Посета је реализована уз подршку наставнице Мирјане Брановић Кесић и разредног старешине Милице Потић, наставнице географије.