/  Опште вести   /  ДОБРО ДОШЛИ

ДОБРО ДОШЛИ

Од 16. до 21. септембра 2024. године у Србији бораве представници Руског државног хуманитарног универзитета (www.rsuh.ru) и самостална непрофитна организација „Паметна цивилизација” (smart-civilization-conf.ru). Циљ боравка је упознавање и ширење мреже међу стручњацима, научницима, универзитетима, институтима, иновативним компанијама, невладиним и непрофитним удружењима и организацијама. Током радних активности у Србији биће обезбеђен материјал за израду документарног филма о активностима стручних удружења и добровољних организација у сфери хуманитарних активности у Србији (http://knowledgehub.ru/mediaplatforma).

Дана 17. септембра 2024. године од 11:00 до 15:00 часова на Географском факултету у Београду (Студентски трг 3/3) биће одржан низ активности од којих се истичу:

1.Предавање „Хуманитарни рад у свету – принципи функционисања и развоја”.
Предавач: Роман Николајевич Лункин, доктор политичких наука, заменик директора Института за Европу РАНУ, руководилац Центра за проучавање проблема религије и друштва,
Главни и одговорни уредник часописа „Модерна Европа”.
Трајање: 45 минута.

2.Радионица „Слика Србије у очима руске омладине”.

2.1. Предавач: Иван Александрович Кулаков, координатор омладинског клуба Руског историјског друштва, предавач на Факултету за историју.
Трајање: 30 минута.

2.2. Предавач: Богачев Артур Едуардович, руководилац Департамента за међународне односе организације „Паметна цивилизација”, и аналитичар Истраживачког центра „Дипломатија знања”.
Трајање: 30 минута.

3.Дискусија „Развој цивилизације и хуманитарна инфраструктура у формирањумултиполарног света”.
Трајање: 120 минута.

Списак учесника из Русије:
1.КОСТИН Кирилл Олегович, директор Центра консультирования НКО и НПО «Дипломатиязнаний» РГГУ, руководитель проектного офиса АНО «Умная цивилизация»
2.БОГАЧЁВ Артур Эдуардович, руководитель департамента международных отношений АНО«Умная цивилизация», аналитик Центра консультирования НКО и НПО «Дипломатия знаний»РГГУ
3.КУЛАКОВ Иван Александрович, координатор молодежного клуба Российского историческогообщества, преподаватель Исторического факультета ИАИ РГГУ
4.ЛУНКИН Роман Николаевич, доктор политических наук, заместитель директора ИнститутаЕвропы Российской Академии Наук, руководитель Центра по изучению проблем религии иобщества Института Европы Российской Академии Наук, главный редактор журнала«Современная Европа»
5. ПАНФИЛОВ Вадим Геннадьевич, видео-оператор
6. МИНЕЕВ Антон Евгеньевич, видео-оператор