/  Опште вести   /  Свечано обележена 131. годишњица Географског факултета

Свечано обележена 131. годишњица Географског факултета

Дана 21. јуна 2024. године свечано је обележена 131. годишњица успешног рада Географског факултета – Универзитета у Београду. Дан факултета обележила је посета уважених гостију, сарадника, колегиница и колега, драгих пријатеља и студената који су и ове године постигли велики успех. Присутнима се најпре обратио декан Географског факултета проф. др Велимир Шећеров који се осврнуо на успешно реализоване пројекте који ће умногоме допринети реализацији будућих планова. Госте су поздравили и посебни саветник Министарства просвете проф. др Јанко Самарџић, као и студент продекан Андрија Планић. Поздравне речи путем снимљених порука упутили су и: ректор Кубанског Универзитета из Краснодара, Михаил Астапов, ректор Полис универзитета, проф. др Бесник Алиај и доцент Лазар Павић са Универзитета у Марибору. Дан факултета је својим присуством увеличала Његова екселенција амбасадор Републике Индонезије Чандра Видја Јуда. Част нам је што смо имали прилике да угостимо и градоначелника Новог Пазара Нихата Бишевца. Као и сваке године, најсвечанији део прославе је била додела повеље, плакета и захвалница појединцима и институцијама за дугогодишњу сарадњу и допринос раду Географског факултета. Награде су уручене и нашим најуспешнијим студентима ОАС и МАС студија. Част нам је што је и ове године Фонданција Милице Михајловић доделила посебно признање студенту генерације Географског факултета.