/  Опште вести   /  Studenti doktorskih studija u okviru CEEPUS mreže #TASA na razmeni studenata u Sloveniji

Studenti doktorskih studija Geografskog fakulteta su u periodu od 2. do 7. juna 2024. godine u okviru CEEPUS mreže #TASA za razmenu studenata boravili u Sloveniji sa prof. dr Danicom Šantić. Studente je dočekao koordinator mreže, docent dr Lazar Pavić i pozdravio ih ispred Univerziteta u Mariboru – Fakulteta za logistiku. Usledila je poseta Univerzitetskom agrikulturom centru Meranovo i obilazak imanja. Drugog dana je bio organizovan prijem na Fakultetu za Logistiku, a nakon toga i predavanje „Information and Computer Security“ koje je održala profesorka Milena Kajba. Nakon predavanje je organizovan obilazak Celja uz stručnog vodiča. Narednog dana je organizovan prijem u Rektoratu Univerziteta u Mariboru, gde je student dočekao Mladen Kraljić, pomoćnik glavnog sekretara Rektorata za međunarodnu saradnju. Nakon toga je u sklopu obilaska Botaničke bašte organizovana radionica gde su studenti imali prilike da nauče nešto više o prirodnim vrednostima prostora, kao i uslovima transporta i distribucije proizvoda. Poseta Slovenačkom primorju i gradovima Kopru i Piranu organizovana je u sredu 5.6.2024. godine. Poslednji dan posete obuhvatio je predavanje docenta dr Lazara Pavića o o upotrebi SPSS programa za statističku obradu podataka i predstavio im značaj primene programa u istraživačkom radu. Nakon predavanja je usledila poseta Rogaškoj slatini i turističkoj farmi Pomona gde su studenti imali prilike da vide primere dobre prakse razvoja ruralnog turizma u skladu sa principima održivosti.

Ovom prilikom se zahvaljujemo koordinatoru CEEPUS mreže #TASA docentu dr Lazaru Paviću, Univerzitetu u Mariboru, Fakultetu za Logistiku u Celju, kao i svim predavačima na gostoprimstvu!