/  Студенти   /  Теренска настава студената студијског програма Геопросторне основе животне средине (27-29.05.2024)

У периоду 27-29. маја 2024. године обављена је теренска настава са студентима II и III године студијског програма Геопросторне основе животне средине. Теренска настава започела је обиласком рударског басена Колубара и површинског копа лигнита „Тамнава – западно поље“, Аранђеловачког парка и Буковичке бање, као и мајдана мермера „Omya Venčac“. Другог дана посећена је брана Селова, Ђавоља варош, Пролом Бања и Луковска Бања. Последњег дана теренске наставе, студенти су обишли мајдан дацита „Љута стена“ у Славковици, Рајац и површински коп пешчара у Кадиној Луци. Студенти су на теренској настави ноћили у Наставно-научној бази „Блажево“ Географског факултета, у истоименом насељу општине Брус. У организацији и реализацији теренске наставе учествовали су професори Иван Новковић и Ивана Царевић, асистенти Наталија Батоћанин и Душица Јовановић и истраживач сарадник Урош Дурлевић.