/  Студенти   /  Центар за азил у Крњачи – посета студентата IV године студијског програма Демографија

У среду 15.5.2024. године студенти IV године студијског програма Демографија, заједно са колегама са Факултета политичких наука посетили су Центар за азил у Крњачи. Наши домаћини из Комесаријата за избеглице и миграције Дајена Ристић, Лазар Велић, Михаило Томашевић и Даница Ћирићсу у веома информативном и занимљивом разговору приближили студентима проблематику миграција, улоге Комесаријата у управљању миграцијама у Републици Србији, те актуелну ситуацију на Балканској миграционој рути. Након обиласка центра, студенти су били у прилици да на крају посете постављају питања. Захваљујемо се КИРС-у на могућности да студенти своје знање које су стекли током студирања, употпуне и практичним знањима са терена и, како је закључено, разбију предрасуде о мигрантима и тражиоцима азила у Србији.