/  Опште вести   /  Учешће др Сање Павловић на Првом састанку високошколских установа специјализованих за образовање у туризму у оквиру Црноморске економске сарадње

У Бакуу је 22. и 23. априла 2024. године одржан Први састанак високошколских установа специјализованих за образовање у туризму у оквиру Црноморске економске сарадње. Догађају су присуствовали представници високошколских установа и ресорних министарстава из једанаест земаља чланица Организације за црноморску економску сарадњу. Првог дана одржане су три панел дискусије, у циљу размене искустава, које су се односиле на повезивање владе, академске заједнице и привреде, израду наставног плана и програма и акредитацију у туристичком образовању. Др Сања Павловић учествовала је у трећој панел дискусији. Другог дана организован је округли сто о будућој сарадњи. Усвојен је Извештај и Заједничка изјава, чији је циљ успостављање мреже за континуирану комуникацију и сарадњу међу високошколским установама.