/  Студенти   /  Теренска настава студената прве године Просторног планирања

Теренска настава студената прве године Просторног планирања

Студенти прве године студијског програма Просторно планирање су 22. маја, у оквиру предмета Хидрологија у просторном планирању, боравили на теренском часу на простору Беле Реке и Авале.

У склопу једнодневне теренске активности студенти су се упознали са физичко-географским одликама слива Беле Реке, могућностима коришћења њених водних ресурса и наменом коришћења вештачких акумулација, са посебним освртом на активне мере заштите од поплава. Кроз спроведену активност, студенти су на терену могли да сагледају вишенаменску употребу ове акумулације, као и да увиде све специфичности водног режима једног речног тока. Практични део часа укључивао је комбинацију вежби на топографским картама и терену.

Ово је била прилика и да се истакне значај примене даљинске детекције и беспилотних летелица у истраживањима просторних проблема, уз кратку обуку њиховог коришћења.