/  Опште вести   /  Упис на мастер студије – други рок

Упис на мастер студије – други рок

Универзитет у Београду – Географски факултет, објављује други рок за упис на мастер академске студије у школској 2024/25. години.

Текст конкурса можете прочитати овде  или на сајту Факултета у делу „Упис 2024/25“. У  наставку представљамо важније информације, рокове, потребну документацију и друге детаље у вези са уписом.

Кандидати могу конкурисати на следеће студијске програме:

СТУДИЈСКИ ПРОГРАМ Буџет Самофинансирање Укупно
  Географија

Туризмологија

Просторно планирање

Демографија

Геопросторне основе животне средине

Географски информациони системи

УКУПНО

Из календара конкурсних рокова издвајамо следеће важније датуме:

– пријављивање кандидата: 18. и 21. октобар

– пријемни испит (ГИС):  22. октобар

– прелиминарне ранг листе: 22. октобар

– коначна ранг листа: 25. октобар

– упис: 28. октобар

Кандидати приликом пријаве на конкурс подносе на увид оригинална документа, а уз пријавни лист подносе фотокопије следећих докумената:

• диплому и додатак дипломи;
  • решење о признавању стране високошколске исправе или потврду да је поступак признавања ради наставка образовања започет (само за кандидате који имају страну високошколску исправу);
  • доказ о уплати накнаде за трошкове пријаве (6.000,00 динара по студијском програму на жиро рачун број 840-1816666-75)

По потреби, Факултет може тражити од кандидата и друга документа.

Кандидати предају пријаву и осталу тражену документацију у Студентској служби Факултета, Студентски трг 12-16, радним данима од 10 до 14 часова.

Висина школарине за самофинансирајуће студенте на студијском програму Географија износи 70.000,00 динара, док је на осталим студијским програмима школарина 105.000,00 динара.

Висина школарине за стране држављане износи 2.000 евра, у динарској противвредности на дан уплате.

Молимо кандитате да прате сајт Факултета и  детаљно прочитају текст Конкурса, ради благовремене и потпуне информисаности.