/  Студенти   /  Панел дискусија „Шта после факса?“

Панел дискусија „Шта после факса?“

У организацији Студентског парламента Географског факултета и Студентске асоцијације Географског факултета, 03. јуна се одржала панел дискусија под називом „Шта после факса?“. Панел је привукао пажњу студената са свих нивоа студија, пружајући им могућност да чују искуства успешних људи који су у пословни свет понели диплому Географског факултета.

Учесници панела су били:

ИВАН РИСТИЋ: Запослен у Bosch корпорацији, завршио је студијски смер Геопросторне основе животне средине.

ИВАН МАТЕЈИЋ: Запослен у Савременој гимназији, завршио је  студијски смер Географија, такође се бави картирањем.

КРИСТИНА НИКОЛИЋ: Ради у туристичкој организацији Града Лознице, а завршила је студијски смер Туризмологија.

МАРИЈА РИСТИЋ: Запослена у агенцији Contact service, такође са завршеним студијским смером Туризмологија.

БРАНКО МИЛОШЕВИЋ: Ради у компанији Hyperoptic, а завршио је студијски смер Просторно планирање.

ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ: Оснивач је Match IT и Friendly HR, активан је студент студијског смера Демографија.

На панелу је било речи о првим корацима панелиста након завршетка студија, њиховом искуству на различитим позицијама како у јавном, тако и у приватном сектору. Освртали су се и на значај њихових личних контакта које су стицали и за време студија и после њиховог завршетка. Такође истакнута тема панела била је шта панелисти виде као највећу предност студената који данас завршавају факултете у односу на време када су они завршавали факултете. Панел је био интерактиван и учесници су имали прилику да својим питањима дају допринос дискусији која се развила након завршетка излагања панелиста. Ова успешна дискусија је пружила инспирацију и увид у могућности које су доступне после завршетка студија.