/  Опште вести   /  Проф. др Дејан Филиповић на Универзитету Доња Горица у Подгорици у оквиру CEEPUS програма TASA

У оквиру CEEPUS програма TASA академске размене студената и професора, проф. др Дејан Филиповић одржао је три предавања, у периоду 27-31. маја 2024. године, на Универзитету Доња Горица у Подгорици, студентима завршних година студија. Организовано је и отворено предавање за заинтересовану јавност, сараднике и истраживаче са Универзитета.

Током боравка организовани су састанци на којима се разговарало о унапређењу система академске мобилности – истраживачких боравака, реализације предавачких активности и летњих школа. Исказан је обострани интерес о могућностима успостављања научне сарадње два универзитета.