/  Студенти   /  Теренска настава студената Просторног планирања

Теренска настава студената Просторног планирања

У периоду од 21. до 24. маја 2024. године реализована је теренска настава студената Просторног планирања на простору Босне и Херцеговине, са посетом Дубровнику. У реализацији теренске наставе учествовали су студенти треће и четврте године основних академских студија, проф. др Зора Живановић, проф. др Драгутин Тошић и асистенткиња др Теодора Николић.

Првог дана теренске наставе, студенти су на путу ка Требињу обишли Вишеград, Тјентиште и Корићку јаму, и ближе се упознали са природним и културним вредностима Источне Херцеговине. Другог дана, студенти су у пратњи локалног водича обишли Дубровник, и упознали се са специфичностима развоја града кроз историју и данас. У поподневним часовима организована је посета Музеју Херцеговине и обилазак Старог града у Требињу и Херцеговачке Грачанице. Поставку музеја, студентима је представила др Нина Лојовић Милинић, док су их Слађана Прцовић и Тијана Козић из одељења за просторно уређење града Требиња ближе упознале са савременим аспектима просторног развоја Требиња. Трећег дана на путу ка Мостару студенти су сагледали основне карактеристике крашких предела и обишли значајне природне и културне споменике – Врело Буне, Текија Благај и средњевековно насеље Почитељ у долини Неретве. Након посете Мостару, наставили су пут ка Сарајеву. Последњег дана, организована је посета Природно-математичком факултету у Сарајеву, где су их на Одсеку за географију угостили декан Факултета проф. др Нусрет Дрешковић,  проф. др Аида Корјенић,  проф. др Ранко Мирић и доц. др Един Хреља. Након тога студенти су имали слободно време за обилазак града до поласка за Београд.

Овим путем се захваљујемо свим појединцима и институцијама који су учествовали у реализацији теренске наставе.