/  Студенти   /  Студенти Геопросторних основа животне средине у посети Центру за управљање отпадом у Винчи

У уторак, 28.05.2024. године реализована је једнодневна теренска настава из предмета „Управљање отпадом“ за студенте 4. године студијског програма Геопросторне основе животне средине. Теренска настава обухватила је посету Центру за управљање отпадом у Винчи које укључује новоотворено постројењеТермоелектране-топлане на комунални отпад, затим посторојење за прераду грађевинског отпада и отпада од рушења и постројење за прераду процедних вода из депоније, као и простор нове и старе депоније. Овом приликом студенти су досадашње стечено знање употпунили позитивним примером нове, савремене праксе управљања отпадом у простору.

Теренска настава реализована је од стране  асистенткиње Љубице Душков.