/  Опште вести   /  ЗАВРШЕНА НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА

ЗАВРШЕНА НАЦИОНАЛНА ГЕОГРАФСКА ОЛИМПИЈАДА

У периоду од 17. до 19. маја у Блажеву и Брзећу, општина Брус, одржан је републички ниво Националне географске олимпијаде, у организацији Регионалног центра за младе таленте „Никола Тесла“ Београд и Географског факултета. Учествовало је око 150 ученика средњих и основних школа са територије Србије и Републике Српске. Такмичари су тестове радили у основним школама „Вук Караџић“ Блажево и „1. мај“ Влајковици-Брзеће, док је теренски део такмичења одржан у насељима Блажево, Домишевина и у дворишту Наставно-научне базе Географског факултета. Завршна свечаност и додела медаља одржане су у Центру за културу Брус, а најбољим такмичарима, између осталих, медаље је доделио и председник општине Брус, Далибор Савић. И ове године у реализацији такмичења учествовали су волонтери – студенти Географског факултета, захваљујући којима је такмичење реализовано на највишем нивоу.