/  Студенти   /  СТУДЕНТИ ГЕОПРОСТОРНИХ ОСНОВА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ У ПОСЕТИ ОБЈЕКТИМА EX SITU ЗАШТИТЕ БИОДИВЕРЗИТЕТА

Настава из предмета Основе биогеографије и Примењена екологија за студенте I и II године смера Геопросторне основе животне средине, 29. 4. 2024. године одржана је у Универзитетској Ботаничкој башти „Јевремовац” и Бео ЗОО врту. Захваљујући стручно вођеном двочасовном обиласку Ботаничке баште која је заштићена и као споменик природе, студенти су стекли нова знања о репрезентативним и ендемичним врстама дендрофлоре парковског простора, врстама из тропских и суптропских предела које се негују у стакленику баште, али и о култури и традицији поштовања и неговања биљака у вртовима Јапана. И посета Бео ЗОО врту имала је образовни  садржај и циљ, јер смо анализирајући зоогеографске специфичности становника ЗОО врта сагледали и неке од изазова њиховог представљања и заштите ван аутохтоних станишта.