/  Опште вести   /  Naučno-tehnološki park Beograd vas poziva na predavanje

Naučno-tehnološki park Beograd vas poziva na predavanje

Saradnja nauke i privrede: Od akademske izvrsnosti do industrijske primenljivosti kroz transfer tehnologije

22. april, 10h

NTP Beograd, Veljka Dugoševića 54

Predavanje ima za cilj da prenese znanja i direktna iskustva u oblasti upravljanja intelektualnom svojinom (IP) u istraživačkim projektima i zajedničkim projektima sa privredom. Svoje iskustvo preneće sledeće govornice:

• Ljiljana Kundaković, vodeći saradnik za naučno-tehničku saradnju na Institutu za biološka istraživanja “Siniša Stanković”, i
  • Natascha Eckert, globalni rukovodilac saradnje sa univerzitetima u Siemens AG.

Prijave su obavezne na LINKU do petka 19. aprila u 15h. Agenda se nalazi u prilogu.

Molimo vas da informaciju o događaju prosledite svojim kolegama istraživačima.

Ljiljana Kundaković će govoriti o osnovnim pincipima upravljanja zaštitom intelektualne svojine u istraživačkim projektima, o implikacijama zajedničkog vlasništva nad IP, transferu i licenciranju rezultata projekta. Posebno će biti reči o specifičnim zahtevima programa Horizon Europe i Fonda za nauku (IPR odredbe, eksploatacija i širenje ugovora o grantu i konzorcijumu).

U drugom delu gošća iz Siemens-a, Natascha Eckert, će istaći važne aspekte u saradnji nauke i privrede iz ugla velike korporacije – osnovne principe saradnje sa fakultetima, univerzitetima i naučnicima, sa posebnim fokusom na ugovore, sponzorisana i saradnička istraživanja.

AGENDA