/  Опште вести   /  Одржано гостујуће предавање доц. др Олге Бјелотомић Оршулић

Одржано гостујуће предавање доц. др Олге Бјелотомић Оршулић

У оквиру наставничке мобилности CEEPUS мреже „Research and Education of Environmental Risks“ и догађаја „Месец гостујућих предавача“, на Географском факултету Универзитета у Београду 21. 3. 2024. године доц. др Олга Бјелотомић Оршулић са Универзитета Сјевер у Вараждину, Хрватска, одржала је предавање на тему „Истраживање сеизмичких помака с помоћу сателитске технологије: напредне методе и перспективе”. Присутни студенти, колеге са Географског факултета и ГИ „Јован Цвијић” САНУ, као и група професора и ученика из X гимназије и Медицинске школе „Надежда Петровић” могли су да сазнају како се и уз помоћ сателитске технологије могу проучавати геопросторне промене настале након сеизмичких активности.