/  Опште вести   /  Одржан Дан отворених врата на Географском факултету

Одржан Дан отворених врата на Географском факултету

У суботу 16 3. 2024. године на Географском факултету одржан  је традиционални догађај Дан отворених врата.  Уводно обраћање присутним средњошколцима и њиховим професорима и родитељима, одржао је декан проф. др Велимир Шећеров.  Након тога, заинтересовани ученици су имали прилику да се упознају са условима уписа и специфичностима свих пет студијских програма основних академских студија. Ученицима су представљени и актуелни аспекти образовања на Географском факултету и кроз стицање примењених знања из области Географских информационих система. У завршном делу догађаја, присутни средњошколци имали су прилику да тестирају своја знања кроз учешће у географском квизу, а потом и да у непосредном разговору са присутним асистентима, истраживачима и професорима сазнају више о бројним предностима студија на Географском факултету.