/  Опште вести   /  ОДРЖАН ДРУГИ ОТВОРЕНИ ДАН САВРЕМЕНЕ ГЕОГРАФИЈЕ

ОДРЖАН ДРУГИ ОТВОРЕНИ ДАН САВРЕМЕНЕ ГЕОГРАФИЈЕ

Други отворени дан савремене географије у школској 2023/24. години, одржан је у среду 31. јануара 2024. године у просторијама Географског факултета у улици Ватрослава Јагића 5.

Наши драги гости су били ученици и професори из четири београдске гимназије – VI, VII, XIV и Гимназије „Стефан Немања”.

После представљања савремених студијских програма Географског факултета, ученици су имали прилику и да се упознају са концептом географских информационих система (ГИС) и њиховом применом у савременом свету – од таговања на друштвеним мрежама, преко заштите од шумских пожара или праћења просторне дистрибуције ширења инфективних болести, до креирања видео-игрица.

У другом делу догађаја ученици су учествовали у географском квизу и радионици посвећеној познавању и проучавању локалне средине.

У географском духу смо се на крају преселили из учионице у факултетско двориште, где је демонстрирано руковање дроном, који има велику примену у савременим географским истраживањима.

Захваљујемо се ученицима и професорима на посети и радујемо се будућим посетама и заједничким активностима! Код нас сте увек добродошли!