/  Студенти   /  Студенти Географског факултета у посети Заводу за заштиту природе Србије

Студенти Географског факултета у посети Заводу за заштиту природе Србије

У петак, 08.12.2023. године студенти треће године студијског програма Геопросторне основе животне средине и друге године Просторног планирања имали су прилику да посете Завод за заштиту природе Србије у оквиру предмета Заштита природе и Еколошке основе просторног планирања. Студенти су се кроз делатност рада ове Институције упознали, између осталог, са системом заштите природе у Србији, процедуром стављања под заштиту заштићеног подручја и природног добра, као и дефинисањем услова заштите природе приликом израде планских докумената. Посету је предводила проф. др Снежана Ђурђић са асистенткињом Љубицом Душков и сарадником у настави Јованом Петронијевић.