/  Студенти   /  Студенти Географског факултета на националној конференцији о миграцијама становништва

У петак 8. децембра 2023. године студенти студијских програма географије и демографије заједно са проф. др Даницом Шантић и мсц Милицом Ланговић учествовали су на националној конференцији Европске миграционе мреже Србије под називом „Шеме циркуларних миграција и иницијативе за повратак дијаспоре кући: Подршка економском развоју земље порекла“. Примарни циљ конференције био је на дискусији о различитим праксама и иницијативама које се односе на циркуларне миграције и напорима да се охрабре припадници дијаспоре да се врате у своје земље порекла. Дискусија је била посвећена и сагледавању значаја трансфера вештина и знања, и финансијског капитала миграната у контексту развоја државе матице. Студенти нашег факултета имали су прилику да присуствују излагањима бројних стручњака из области миграција из земље и иностранства и на тај начин унапреде сазнања о просторној мобилности становништва.