/  Опште вести   /  Први отворени дан савремене географије у школској 2023/24. години

Први отворени дан савремене географије у школској 2023/24. години

Први отворени дан савремене географије у школској 2023/24. години, одржан је 24. новембра 2023. у просторијама Географског факултета у Земуну.

Наши драги гости су били ученици и професори из Земунске, IX и X гимназије и Медицинске школе „Надежда Петровић”.

Након краћег представљања студијских програма Географског факултета, ученици су имали прилику да сазнају шта су то географски информациони системи (ГИС) и где их све можемо примењивати (нпр. таговање на друштвеним мрежама, заштита од шумских пожара, избор најбоље локације за постављање соларних панела, креирање видео-игрица и др). Део програма је био посвећен и кратком географском квизу у којем су најуспешнији такмичари освојили и пригодне награде.

У географском духу смо се на крају догађаја преселили из амфитеатра у факултетско двориште, где је демонстрирано руковање дроном, који има велику примену у савременим географским истраживањима.

Захваљујемо се ученицима и професорима на посети и радујемо се будућим заједничким активностима! Код нас сте увек добродошли!