/  Студенти   /  Теренска настава у Црној Гори

Теренска настава у Црној Гори

У периоду 18–20. новембра 2023. године реализована је факултативна теренска настава за студенте Туризмологије, Геопросторних основа животне средине и Географије на простору Црне Горе. У реализацији теренске наставе учествовали су проф. др Иван Новковић, асистент Владимир Малинић и доц. др Филип Крстић.

Студенти су првог дана посетили манастир Милешеву, затим манастир Свете Тројице и Хусеин пашину џамију у Пљевљима. Другог дана теренске наставе студенти су имали прилике да се упознају са фосилним глацијалним рељефом Дурмитора на примеру валова Пошћенске долине, превоја Седла, Рибљег и Вражјег језера на Језерској површи, Црног језера, као и са културно-историјским наслеђем овог простора посетом средњовековних стећака.

Трећег дана теренске наставе реализована је посета фосилном валову и кањону Комарнице – Невидео и културно-историјским споменицима у кањону Таре – мосту на Ђурђевића Тари и манастиру Добриловина.