/  Студенти   /  ЈЕСЕЊИ ДАН У ДЕЛИБЛАТСКОЈ ПЕШЧАРИ

ЈЕСЕЊИ ДАН У ДЕЛИБЛАТСКОЈ ПЕШЧАРИ

Група студената III године студијског програма Геопросторне основе животне средине са професорима Снежаном Ђурђић и Иваном Новковићем и сарадником у настави Јованом Петронијевићем, 6.11.2023. године била је на теренској настави из предмета Заштита природе у Специјалном резервату природе Делиблатска пешчара. У северозападном делу пешчаре смо посетили једно од „позајмишта” на којем преосталу степску вегетацију све више потискују глогови. На кружној траси дугој 15 km од насеља Гребенац до врха Загајичких брда, студенти су имали прилику да утврде стечена знања из комплекса физичкогеографских дисциплина и да их сагледају у контексту заштите природних вредности и њиховог управљања. Теренску наставу смо завршили обиласком приобаља при ушћу Нере у Дунав (део Предела изузетних одлика Караш – Нера).