/  Опште вести   /  Пројекат студент-ментор

Пројекат студент-ментор

Географски факултет и Студентски парламент, као и протеклих година, упућују позив заинтересованим студентима виших година ОАС да узму учешће у оквиру пројекта студент-ментор и буду подршка бруцошима. Задатак студената-ментора је да млађим колегама буду својеврсни водичи кроз прву годину студија. Од студената-ментора се очекује да несебично поделе своје искуство стечено на студијама, успоставе контакт са додељеним групама и буду ментори каквог би и сами желели у првој години. Циљ пројекта је да допринесе квалитету студирања, међугенерацијског повезивања, вршњачког едуковања и размене идеја. Сваки студент-ментор ће бити ментор бруцошима на студијском програму на ком и сам студира, како би повратне информације биле најрелевантније. Пожељно је да студент-ментор пружи савете који се тичу испуњавања предиспитних обавеза, полагања испита, начина усвајања градива, организације обавеза, укаже на датуме пријаве испита и испитних рокова,  помогне при одабиру изборних предмета представљањем садржаја сваког, али и административних процедура.

Студенти могу да се пријаве попуњавањем пријаве, а рок за пријаву је недеља, 15.10.2023. до поноћи.

Линк за пријаву: https://forms.gle/ZmeQxdaHCd2w6vAo9