/  Опште вести   /  Промоција Географског факултета у Нишу

Промоција Географског факултета у Нишу

Промоција Географског факултета одржана је 12.05.2023. године у Нишу, ученицима гимназија „Стеван Сремац“ и „Бора Станковић“. Промоцији су присуствовала 170 ученика  четири специјалистичка оделења (географија, историја, математика, физика и информатика) и ученици природно-математичког и друштвеног смера. У оквиру презентације проф.др Александар Ваљаревић је одржао предавање на теме: примена ГИС-а у животној средини и решавање просторних проблема у ванредним ситуацијама, решавање саобраћајних проблема, побољшање логистике транспорта робе, моделирање утицаја климатских промена на биљни покривач. Предавање је подржано од стране колектива гимназије „Стеван Сремац“ и географског актива школе. На крају предавања промовисани су сви смерови Географског факултета, са посебним освртом  шта све могу да раде дипломирани студенти.

Проф.др.Александар Ваљаревић је имао 2 запажена гостовања на телевизијама Belle Amie и Зона+, где је такође промовисао Географски факултет Универзитета у Београду