/  Опште вести   /  РЕПУБЛИЧКИ НИВО НАЦИОНАЛНЕ ГЕОГРАФСКЕ ОЛИПИЈАДЕ

РЕПУБЛИЧКИ НИВО НАЦИОНАЛНЕ ГЕОГРАФСКЕ ОЛИПИЈАДЕ

„У периоду од 5. до 7. маја у Наставно-научној бази Географског факултета и ОШ „Вук Караџић“ у Блажеву, одржан је републички ниво Националне географске олимпијаде, у организацији Регионалног центра за таленте „Београд 2″ и Географског факултета. Учествовало је 150 ученика из читаве Србије и то 120 средњошколаца и 30 основаца, у пратњи око 80 наставника. Олимпијаду је отворио Иван Ђокић, заменик председнице општине Брус, некадашњи студент Географског факултета. Да организација и сам ток такмичења буду на највишем нивоу, побринули су се волонтери – студенти Географског факултета. Свечана додела медаља одржана је у великој сали Културног центра Брус. Најуспешнији такмичари на Националној географској олимпијади ће имати прилику да се такмиче на Европској географској олимпијади, која ће се у јуну одржати у Београду, као и на Светској географској олимпијади, која ће се у августу одржати у Индонезији.“

Видео Националне географске олимпијаде можете погледати ОВДЕ.