/  Студенти   /  ТЕРЕНСКА НАСТАВА СТУДЕНАТА СТУДИЈСКИХ ПРОГРАМА ГЕОГРAФИЈА И ГОЖС

ТЕРЕНСКА НАСТАВА СТУДЕНАТА СТУДИЈСКИХ ПРОГРАМА ГЕОГРAФИЈА И ГОЖС

Студенти друге године смера Географија и прве године смера Геопросторне основе животне средине су током децембра, у оквиру предмета Хидрогеографија и Хидрологија животне средине, посетили Белу Реку у атару насеља Рипањ.

У склопу једнодневних теренских активности (15.12. и 26.12.), студенти су се упознали са физичко-географским одликама слива Беле Реке, могућностима коришћења њених водних ресурса и наменом коришћења вештачких акумулација, са посебним освртом на активне мере заштитите од поплава. Кроз спроведену активност, студенти су на терену могли да сагледају вишенаменску употребу ове акумулације, као и да увиде све специфичности водног режима једног речног тока.

Ово је била прилика и да се истакне значај примене даљинске детекције и беспилотних летелица у хидролошким истраживањима, уз кратку обуку њиховог коришћења.