/  Студенти   /  Обележен Међународни дан миграната

Обележен Међународни дан миграната

Међународни дан миграната на Географском факултету Универзитета у Београду обележен је 21. децембра. У светлу актуелних и разноврсних миграционих кретања, наш колега Драгољуб Блануша, члан Црвеног крста, одржао је предавање на тему трговине људима, кријумчарења, ирегуларних миграција и избеглиштва.

У оквиру предавања приказани су и кратки видео записи у вези са тематиком која је била у фокусу дискусије, и организована је радионица. Догађају су присуствовали студенти основних студија студијских програма Географија и Демографија, као и студенти мастер и докторских студија.

Захваљујемо се колеги Блануши на сарадњи, као и свим студентима који су присуствовали.

Догађај поводом обележавања Међународног дана миграната организовале су продекан за науку и међународну сарадњу проф. др Даница Шантић и асистент Милица Ланговић.