/  Опште вести   /  Одржан Први отворени дан савремене географије на Географском факултету

Одржан Први отворени дан савремене географије на Географском факултету

Први отворени дан савремене географије одржан је у петак (18. новембра) у просторијама Географског факултета у Земуну.

Наши драги гости су били ученици и професори из три београдске гимназије – Шесте, Седме и Гимназије Свети Сава.

Ученици су се упознали са концептом географских информационих система

(ГИС) и њиховом применом у савременом свету – од таговања на друштвеним мрежама, преко заштите од шумских пожара, до креирања видео-игрица.

Искуства географа стечена током посета Мексику представљена су кроз квиз-предавање, па су ученици тачним одговорима на питања освајали поклоне, укључујући и бесплатну припремну наставу за пријемни испит!

У географском духу смо се на крају преселили из учионице у факултетско двориште, где је демонстрирано руковање дроном, који има велику примену у савременим географским истраживањима.

Захваљујемо се ученицима и професорима на посети и радујемо се будућим посетама и заједничким активностима! Код нас сте увек добродошли!