/  Студенти   /  Сарадња са локалном заједницом

Сарадња са локалном заједницом

Географски факултет је одувек био отворен за сарадњу са локалном заједницом. У складу са планом те сарадње у склопу практичног рада из предмета Математичка географија, 13. октобра је, уместо старог, поломљеног, постављен нови зидни сунчани часовник на основној школи „Краљ Петар Први” (Маршала Бирјузова 43) која се налази недалеко од Географског факултета. У договору са директором школе, професором Младеном Стевановићем, сунчани часовник су поставили проф. др Александар Петровић и Ратомир Веселиновић, мастер географије. Осим што ће по сунчаном времену показивати време у оквиру обданице, сунчани часовник ће служити и као корисно учило из предмета у чијим је садржајима заступљена оријентација, просторна и временска.