/  Опште вести   /  Ученици Гимназије „Милош Савковић“ из Аранђеловца у посети Географском факултету

Дана 4. октобра 2022. године Географски факултет Универзитета у Београду посетили су ученици и професори Гимназије „Милош Савковић“ из Аранђеловца. Продекан за науку и међународну сарадњу проф. др Даница Шантић поздравила је госте, и у сусрет осмомилијардитом становнику планете одржала предавање на тему Број и размештај становништва света. У склопу посете, мсц Милица Ланговић говорила је о популационо највећим и најмањим државама. Након предавања ученици су били слободни да поставе питања и да се консултују о њиховим даљим школским активностима из Географије.

С обзиром на то да је ово била прилика и да се пруже информације о раду Географског факултета и да се ученици упознају са условима студирања, истакнут је значај оваквог вида сарадње нашег факултета и средњих школа.