/  Опште вести   /  Летња школа: Urban housing market in Central and Southeastern Europe

Летња школа: Urban housing market in Central and Southeastern Europe

У периоду од 5. до 15. септембра 2022. године у три европске престонице, Бечу, Београду и Атини, одржана је летња школа под називом Urban housing market in Central and Southeastern Europe у организацији Аустријске Академије наука, Универзитета у Бечу, Харокопио универзитета у Атини, као и Географског факултета Универзитета у Београду.

Летњу школу је похађао 21 студент мастер и докторских студија различитих дисциплина од географије, преко просторног планирања, архитектуре, археологије и сл. Окупљени студенти из чак 9 земаља имали су прилике да, поред свакодневних предавања на различите теме, претходна и новостечена знања утврде на терену кроз обилазак бројних локација. Предавања су обухватала историјски контекст развоја становања у градовима, сагледавање динамике и диверзификације тржишта некретнина и различите аспекте становања. Затим, проучавање процеса резиденцијалне сегрегације и џентрификације, као и упознавање са актуелним и будућим урбаним пројектима итд.

Организациони тим са Географског факултета Универзитета у Београду чинили су Иван Раткај, Аљоша Будовић и Никола Јоцић.