/  Опште вести   /  Дан Географског факултета

Дан Географског факултета

Дана 21. јуна 2022. године свечано је обележена 129. годишњица успешног рада Универзитета у Београду – Географског факултета. Бројним уваженим гостима обратили су се: декан Географског факултета проф. др Велимир Шећеров, проректорка за финансије Универзитета у Београду проф. др Зорица Вујић, господин Ђорђе Милић помоћник министра Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре РС, председник Српског географског друштва проф. др Иван Раткај, др Ана Милановић Пешић, заменик директора ГИ „Јован Цвијић” САНУ, проф. др Јован Медојевић са Природно-математичког факултета, Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици и емеритус проф. др Стеван Станковић. Свечаност је била прилика да сумирамо резултате рада у претходној години, доделимо признања и награде за допринос унапређењу рада и научног развоја факултета, као и да наградимо најуспешније студенте ОАС и МАС студија.

Свечаности је претходила церемонија доделе диплома студентима ОАС и МАС студија.