/  Опште вести   /  ОДРЖАН ТРЕЋИ ОТВОРЕНИ ДАН САВРЕМЕНЕ ГЕОГРАФИЈЕ

ОДРЖАН ТРЕЋИ ОТВОРЕНИ ДАН САВРЕМЕНЕ ГЕОГРАФИЈЕ

У петак, 24. фебруара 2023. године у просторијама Географског факултета у Јагићевој улици, организован је Трећи и до сада најпосећенији отворени дан савремене географије. Више од70 ученика III, V и XIV београдске гимназије и Архитектонске техничке школе, заједно са професорима, присуствовало је презентацији студијских програма. Професори и асистенти су упознали присутне ученике са специфичностима студијских програма Географског факултета и предностима њиховог  изучавања у односу на актуелне потребе тржишта рада. Заинтересовани ученици су имали прилику да учествују у кратком географском квизу, да самостално управљају дроном, али и да своја знања и интересовања испоље  у креативним радионицама посвећеним  геоеколошким проблемима  Амазоније и Аралског језера.

Тим за промоцију Географског факултета се захваљује ученицима и професорима на посети, квалитетној сарадњи и учешћу у заједничким активностима.

О успешно реализованим активностима сведоче фотографије у прилогу.