/  Опште вести   /  УПИС НА ОСНОВНЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ – ТРЕЋИ РОК – КОНАЧНЕ ЛИСТЕ

УПИС НА ОСНОВНЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ – ТРЕЋИ РОК – КОНАЧНЕ ЛИСТЕ

Коначне ранг листе за упис на основне академске студије у школској 2022/23. години – трећи уписни рок

Коначна јединствена ранг листa – [pdf]

Коначна ранг листa – студијски програм Географија [pdf]
Коначна ранг листa – студијски програм Туризмологија [pdf]
Коначна ранг листa – студијски програм Геопросторне основе животне средине [pdf]

Коначна јединствена ранг листа кандидата формира се на основу општег успеха постигнутог у средњој школи и резултата пријемног испита. Да би кандидат стекао статус студента који студира на терет буџета Републике Србије мора остварити најмање 51 бод, а за статус студента који плаћа школарину најмање 30 бодова.

Упис кандидата обавиће се у понедељак, 26. септембра 2022. године у просторијама Студентске службе Факултета, Студентски трг 16, у 11.00 часова према жељи кандидата наведеној у пријави, по редоследу на коначној јединственој ранг листи, прозивањем.

Кандидати који стекну право на упис, подносе:

– оверене фотокопије докумената и оригинална документа на увид (сведочанства, дипломе);

– извод из матичне књиге рођених (Факултет прибавља по службеној дужности извод из матичне књиге рођених, осим за стране држављане који су у обавези да овај документ доставе);

– индекс (добија се на Факултету);

– образац ШВ-20 (попуњава се на Факултету);

– две фотографије формата 4,5×3,5 cm;

– решење о нострификацији средњошколске дипломе (средња школа завршена у иностранству изузев Републике Српске);

– доказ о здравственом осигурању (за стране држављане);

– доказ о уплати школарине за самофинансирајуће студенте и других трошкова.

Висина школарине за самофинансирајуће студенте износи 86.000,00 динара.

Студент може платити школарину у једнократном износу приликом уписа или у четири рате:

1.

прва рата

26.000,00

приликом уписа

2.

друга рата

до 10.12.2022.

3.

трећа рата

до 10.02.2023.

4.

четврта рата

до 10.04.2023.

Трошкови уписа, индекса, образаца и накнаде за Центар за развој каријере износе 2.000,00 динара (приликом уписа плаћају сви студенти). Самофинансирајући студенти плаћају и износ од 1.500,00 динара на име режијских трошкова Универзитета у Београду.

Рачун Факултета је: 840-1816666-75 (школарина и други предвиђени трошкови могу бити на једној уплатници)