/  Студенти   /  КОНКУРС ЗА СТУДЕНТСКЕ СТИПЕНДИЈЕ И КРЕДИТЕ

КОНКУРС ЗА СТУДЕНТСКЕ СТИПЕНДИЈЕ И КРЕДИТЕ

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је у циљу подстицања најбољих студената да наставе школовање са високом постигнућима расписало конкурсе за стипендирање и кредитирање студената високолских установа у наредној школској/академској години.

Конкурси су расписани за студентске кредите, студентске стипендије, стипендије изузетно надареним студентима и стипендије студентима који се образују за недостајућа занимања у области просвете.

У оквиру општег конкурса за студентске стипендије и кредите, расписан је и конкурс за стипендирање и кредитирање студената из осетљивих друштвених група (студенти без родитељског старања, из једнородитељске породице, припадници ромске националне мањине, студенти са инвалидитетом, студенти са хроничним болестима, студенти чији су родитељи нестали или су киднаповани на територији Косова и Метохије и на територији република бивше СФРЈ, избеглице и расељени студенти, повратници по споразуму о реадмисији и депортовани студенти).

Пријаве на конкурс за студенте су од 3. до 31. октобра 2022. године.

Конкурсну документацију и више информација можете пронаћи на линку.