Pratite nas

Geografski fakultet

/  Opšte vesti   /  Konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih akademskih studija za školsku 2022/23. godinu

• Konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih akademskih studija na Univerzitetu u Beogradu – Geografskom fakultetu za školsku 2022/23. godinu [pdf]
  • Prijavni list (prijavni list se može preuzeti i na Fakultetu prilikom prijavljivanja)
  • Izjava o korišćenju budžetskog statusa
  • Izjava za pripadnike srpske nacionalne manjine iz susednih zemalja
  • Program afirmativne mere upisa lica sa invaliditetom: Upis u prvu školsku godinu osnovnih akademskih studija regulisan je Pravilnikom o utvrđivanju prava na upis lica sa invaliditetom [pdf]. Rok za pokretanje postupka utvrđivanja prava na upis u prvu školsku godinu osnovnih i integrisanih studija na Univerzitetu primenom afirmativne mere je 10. jun 2022. godine. Postupak se pokreće podnošenjem zahteva za utvrđivanje prava na upis lica sa invaliditetom Univerzitetskom centru za studente sa hendikepom.
  • Program afirmativne mere upisa pripadnika romske nacionalne manjine: Pored propisane dokumentacije kandidati prilažu Fakultetu i Izjavu da su pripadnici romske nacionalne manjine, kao i preporuku Nacionalnog saveta romske nacionalne manjine.
  • Opšti uslovi konkursa za upis studenata na osnovne akademske i integrisane akademske studije Univerziteta u Beogradu za školsku 2022/2023. godinu [pdf]